FAQ

Często zadawane pytania


Jestem zainteresowany importem z Chin, wyszukałem już producenta i otrzymałem ofertę. Resztę chciałbym przeprowadzić przez  taką firmę jak Państwa. Proszę o wszelkie informacje na temat ewentualnej współpracy.

Zawsze rozpoczynamy pracę z każdym klientem od poznania jego potrzeb i dokładnej specyfikacji produktów, jakimi jest zainteresowany (wymiary produktu, dokładne określenie cech, techniczna specyfikacja, wymagane certyfikaty itd.). Dzięki temu jesteśmy w stanie wyszukać podany produkt w odpowiedniej cenie. Kolejnym krokiem jest sprowadzenie z Chin próbek, w celu oględzin i akceptacji. Pozwala to Klientowi na podjęcie decyzji o rozpoczęciu importu lub wprowadzeniu poprawek i zmian w produkcie. Jeśli klient decyduje się na rozpoczęcie importu- nasza firma nadzoruje produkcję, wykonuje kontrolę jakości i sprawdza załadunek towaru.

 

Interesuje nas możliwość eksportu naszych produktów na rynek chiński. Jaka jest szansa na powodzenie takiego przedsięwzięcia?

 Udzielenie odpowiedzi na takie pytanie musi zostać poprzedzone odpowiednimi badaniami, które pozwolą na ocenę danego sektora lub branży w jakiej działa Państwa firma. Rynek chiński jest rynkiem trudnym, wiele firm zachodnich jednak odniosło sukces dzięki temu, że były w stanie zaproponować produkty innowacyjne lub cechujące się wyższą jakością.


Chcielibyśmy wprowadzić na rynek chiński nasze produkty, jednak obawiamy się, że Chińczycy zaczną je podrabiać. Czy możecie pomóc nam ograniczyć ryzyko?

Wiele polskich firm nie decyduje się na eksport do Chin właśnie z powodu obawy przed podróbkami. Za naszym pośrednictwem, w celu zabezpieczenia mogą Państwo dokonać rejestracji danej marki w Chinach. Z naszych wcześniejszych doświadczeń wynika, że firmy zabezpieczają się w ten sposób. Oczywiście istnieje ryzyko związane z tym , że któraś z chińskich fabryk rozpocznie kopiowanie Państwa produktów z logo firmy. Jednak należy sobie uświadomić, że taka możliwość istnieje również i teraz- w Polsce pojawia się coraz więcej Chińczyków, emigrantów oraz tych przyjeżdżających na targi czy podróżujących po naszym kraju. Wysłanie przesyłki z Państwa produktami do Chin nie stanowi więc żadnego problemu. Jednocześnie dodatkowe zabezpieczenia, systematyczna kontrola i np. współpraca z chińskim partnerem (w którego interesie leży również ochrona marki) pozwalają na skuteczny monitoring rynku i sprzedawanych produktów.


Czy zajmujecie się obsługą niewielkich zleceń? Czy wystawiacie fakturę za swoje usługi?

 Ze względu na charakter naszej działalności i fakt, że każde zapytanie jest inne- każdorazowo analizujemy możliwość wykonania importu z Chin i opłacalność danego przedsięwzięcia. Prosimy o kontakt i przedstawienie szczegółów, abyśmy mogli odpowiednio się odnieść do Państwa zapytania. Tak, wystawiamy faktury.


Proszę o pomoc w ustaleniu pewnej kwestii transportu z Chin. Mam kontakt z targów, sprawdzony klient i towar, ale nie mogę go zrozumieć(…). Czy możecie sprawdzić dokumenty, które przesłał nam w j. chińskim?

Oczywiście możemy pomóc w takim przypadku. Proszę o przesłanie wszystkich potrzebnych informacji, które Państwo posiadają( mailing z kontrahentem, otrzymane cenniki, ustalenia podczas targów, specyfikacje techniczne itp.) a my podejmiemy się pomocy w rozwiązaniu powstałej niejasności, również w j. chińskim. Tak, możemy sprawdzić dokumenty w j. chińskim.


Od pewnego czasu sprowadzamy już z Chin (…) i mamy tam kilku sprawdzonych dostawców. Co możecie nam zaproponować w tej sytuacji?

Możemy renegocjować Państwa kontrakty, sprawdzić czy kupujecie Państwo bezpośrednio od fabryki czy przez pośrednika, możemy wykonać kontrolę jakości lub asystować przy załadunku kontenerów. Możemy również sprawdzić, czy jesteśmy w stanie znaleźć korzystniejsza ofertę (na podstawie przesłanych „target  prices”). W tym przypadku nasza prowizja pobierana jest wyłącznie wtedy, kiedy przedstawimy Państwu korzystniejsze warunki i rozpoczną Państwo współpracę z nowym kontrahentem.


Zamierzamy rozpocząć handel pamięciami flash i pendrive i interesuje nas pomoc w znalezieniu dobrych i wiarygodnych dostawców. (…)

Nasza firma nie podejmuje się obsługi zleceń przy produktach tego typu. Nie zajmujemy się również sprowadzaniem elektroniki, podrabianych towarów, broni ani innych towarów, którymi obrót jest zakazany prawnie.


Jaki jest cennik firmy China Sourcing?

W zależności od Państwa potrzeb i usługi, na którą się Państwo zdecydujecie opracujemy i prześlemy odpowiednia ofertę. W przypadku kontroli jakości w fabryce wycena jest uzależniona od lokalizacji i kosztów dojazdu inspektora.

 

Interesuje nas produkcja w Chinach i import elementów ze stali, żeliwa i tworzyw sztucznych. Czy jesteście w stanie pomóc w tym zakresie?

 Firma China Sourcing specjalizuje się w organizowaniu produkcji różnego typu elementów, części i podzespołów wykonanych ze stali, tworzyw sztucznych itp. Posiadamy sprawdzone kontakty do fabryk, możemy wykonać dany produkt na podstawie przesłanego rysunku itd. Nadzorujemy procesy produkcyjne i kontrolujemy jakość.


Chciałbym zamówić raport o chińskim kontrahencie. Jak to wygląda w praktyce i jakie informacje zawiera taki raport?

Raport jest przygotowywany w celu dostarczenia informacji, które pozwolą klientowi podjąć decyzję o rozpoczęciu bądź nie współpracy z danym kontrahentem, ocenę kondycji jego firmy, posiadanych możliwości itp. Raport jest przygotowywany na podstawie danych uzyskanych z chińskich urzędów i są to m.in.:

  • Podstawowe dane o firmie (profil działalności, posiadane licencje, dane kontaktowe)
  • Informacja i analiza finansowa przedsiębiorstwa
  • Dane na temat przedstawicieli/ wspólników firmy, ich kompetencji biznesowych oraz posiadanego doświadczenia
  • Informacja o posiadanych budynkach, fabrykach itp.
  • Liczba zatrudnionych osób
  • Informacja o głównych partnerach handlowych
  • Ocena ryzyka w przypadku podjęcia współpracy
  • Inne informacje w zależności od potrzeb klienta

 

office@chinasourcinggrupa.com

+48 889 823 745


 
      Copyright © 2011-2013 CHINA SOURCING O firmieOfertaImport z ChinEksport do ChinJak pracujemyFAQKontakt